LOXONE SMART HOME
Inteligentní domov pro každého‎

Často kladené dotazy

Proč Loxone?

Porovnával jsem různé systémy a Loxone mě zaujal nejvíce jak možnostmi, tak i cenou. Má obrovské možnosti připojení a logický SW pro grafické programování, který je zdarma. Ve svém domě ho používám již více než 5 let a jsem s ním plně spokojený. Za tu dobu Loxone zaznamenal velký rozmach a stal se jednou z největších firem na domácí automatizaci v Evropě.

Kolik to stojí?

Základní jednotka stojí 12.500,- Kč. Již za tuto cenu můžete ovládat několik světel a hlavic topení. Samozřejmě pokud má automatizace mít nějaký smysl, tak s jednou jednotkou nevystačíte. Cena vždy záleží jen na Vás, kolik zařízení v domě máte a chcete je ovládat. Za 100.000,- již budete mít velmi dobře zautomatizovaný dům.

Musí se sekat?

Pro ty, co mají svůj dům již hotový, firma Loxone vyvinula naprosto spolehlivý systém Air. Domácí automatizace tak může být instalována již i za jeden bez sekání do zdi. Lze kombinovat s dalšími technologiemi.

Budu to umět ovládat?

Na ovládání inteligentního domu nepotřebujete žádné větší znalosti, než je ovládání smartphonu. Funkce, které lze automatizovat (topení, žaluzie, základní osvětlení,…) ovládá autopilot, když chcete něco změnit, stačí Vám tlačítko. Smartphone či tablet použijete na detailní ovládání např. na nastavení nové barvy pohledu, změnu teploty… Zde také uvidíte veškeré informace o domě.

Můžu to i programovat?

Ano můžete. SW je uživatelsky přívětivý a může se ho naučit každý technicky zdatnější uživatel. S různým řešením pomůže i technická podpora Loxone. Detailní znalost ovládacích možností, ale vyžaduje mnoho hodin učení, vhodné je i školení.
Samozřejmě, ale toto dělat nemusíte. Veškeré naprogramování provedeme za Vás, a na dálku Vám můžeme systém i upravovat. Na Vás je jen rozhodnutí, co má dělat konkrétní tlačítko čí senzor.

Jaké musím mít vypínače?

Takové, jaké se Vám líbí. Lze použít tlačítko od jakéhokoliv výrobce ABB, Unika, … jen musí mít pružinu na vracení. Běžně používané vypínače se dají použít, jen když doplníte pružinu. Použít můžete také ovladače firmy Loxone. Ta vyvinula několik typů dotykových pětitlačítek v běžném i v luxusním provedení, které jsou ideální na ovládání smarthomu.